IDZIE NOWE

W(y)stępik
Piszę ten post od kilku dni. Sprawdzam i przeredagowuję, przeredagowuję i sprawdzam, bo wciąż coś się zmienia, przychodzą nowe informacje.. Od wczoraj zmiany przeprowadzam szczególnie często. Dzieje się.
Wybaczcie zatem, jeśli coś z ważniejszych spraw przeoczyłam lub jakiś fakt nie zostanie uaktualniony. Sytuacja jest dynamiczna.

Zaczyna się! Wczoraj poszłam do POLSKIEGO Kauflanda, a tam niemiecki jogurt. Nie dziwi, skoro mamy już nowy, niemiecki rząd na którego czele stoi niemiecki agent. Albo komunistyczny i ubecki, sympatycy PiS nie są specjalnie konsekwentni w swoich wypowiedziach.

BOŻE  miej w swojej opiece POLSKĘ – czytam na stronie prawicowego polityka.

Hmm.. jeśli już mieszać politykę z metafizyką, to wygląda na to, że właśnie ma jednak w opiece, skoro udało się od władzy odsunąć najbardziej szkodliwą dla kraju partię.
To nie jedyny taki wpis, bo narracja po stronie prawej jest tu akurat spójna.
Dominuje ogólny lament, że tylko Polski szkoda, bo teraz to już tu będą Niemcy. Albo rozbiory. Niemcy zabiorą lewe pół, Rosja prawe pół, ..a dołem Wisła płynie. 
O “wyborczych przekrętach opozycji”, i “sfałszowanych wyborach”, przez które najwspanialsza partia Jarosławiona nie rządzi już Polską – nie zapominajmy.

Zmiany idą powoli i bardzo opornie, bo PiS miał czas okopać się na z góry upatrzonych pozycjach. Jedna ze spraw priorytetowych jest tvp Ale rząd działa. Sejm przyjął wczoraj uchwałę w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej. 
W czasie, gdy politycy opozycji przegłosowywali powyższą uchwałę, ławy poselskie PiSu świeciły pustkami. Sporo polityków, w tym i Nadprezes udało się do budynku tvp “bronić wolnych mediów”. Przecież nowy, zły rząd chce polską telewizję zabrać prawdziwym Polakom i oddać tym nieprawdziwym. U
tworzono harmonogram dyżurów, które politycy PiS pełnią w budynku TVP. 

Nasz protest to jest obrona demokracji, bo nie ma demokracji bez pluralizmu mediów i bez silnych mediów antyrządowych. – Powiedział szeregowy poseł.
Gdzie pan był przez osiem ostatnich lat, panie Kaczyński? Na emigracji wewnętrznej?

Z ostatniej chwili za Onet.pl
Ministerstwo kultury wydało komunikat, w którym przekazano, że minister Bartłomiej Sienkiewicz odwołał władze TVP, Polskiego Radia i PAP. Tuż po tej decyzji zaszły nagłe zmiany na antenie TVP Info, który zaczął nadawać sygnał TVP1. Przestała działać także strona internetowa tvp.info. Tymczasem w siedzibie TVP posłowie PiS pełnią dyżury ‘w obronie mediów publicznych’.”
Z pewnością jeszcze o tym napiszę.

Idą te zmiany. Opornie, ale idą. Finansowanie in vitro to już nawet sam Duda Andrzej podpisał mimo gorących protestów polskiej wierchuszki Kościoła. No no, panie prezydencie, nie poznaję pana. Jak to inny wiatr zmienia …zachowania, no bo z pewnością nie samych ludzi.

Tusk skierował do sejmowej komisji służb specjalnych wniosek o odwołanie szefów wszystkich służb. Wniosek oczywiście został pozytywnie zaopiniowany.
Ciekawe co zrobią z szefem CBA, który (po rozmowie z ostatecznie już byłym premierem Morawieckim) stwierdził, że nie ma podstaw do skrócenia jego kadencji. 
“Miś” mi się skojarzył. Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobisz. Bareja wiecznie żywy.

Nowa miotła jednak zamiata. W jednym kątku gorzej jej idzie, w drugim lepiej. 

Jedną z pierwszych decyzji nowej ministry edukacji, Barbary Nowackiej było odwołanie małopolskiej kurator oświaty, znanej propagatorki nienawiści.
Czarny czas dla edukacji w Małopolsce się skończył powiedziała nowa ministra, dodając, że odwołanie pozostałych piętnastu kuratorów oświaty ma nastąpić do końca roku. Wspaniale. A kysz ciemnoto zabobonna zatruwająca młode umysły. A kysz.
Barbara Nowacka chce też ograniczyć religię w szkołach do jednej lekcji finansowanej z budżetu państwa. W przypadku większego zapotrzebowania, mają decydować (także finansowo) samorządy. Proponuje też niewliczanie oceny z religii do świadectw i przeniesienie jej na pierwszą lub ostatnią lekcję. Bardzo dobry ruch w kierunku świeckości szkół.
I od razu napiszę – nie da się w obecnej sytuacji politycznej usunąć całkowicie religii ze szkół, bo takie zarzuty wobec nowej ministry padają. Niestety uniemożliwiają to zapisy w konkordacie, którego także nie można tak łatwo, jak się niektórym niezadowolonym wydaje rozwiązać. 

Co jeszcze? Ano wróci, zabrane dwa lata temu przez poprzednią władzę, finansowanie przez państwo telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. Bardzo cieszy.

Powstało Ministerstwo Równości. Ministra Katarzyna Kotula obiecuje, że w ciągu 100 dni na pewno przystąpi do prac nad ustawą o związkach partnerskich.

A co z prawami kobiet? 
Ministra Kotula deklaruje: Zanim będzie możliwość wprowadzenia dekryminalizacji lub depenalizacji [aborcji] będziemy na pewno pracować z panią minister zdrowia Izabelą Leszczyną nad tym, żeby zagwarantować kobietom dostęp do bezpiecznej, legalnej aborcji w przypadku przesłanek prawnych, które pozostały, i tej, którą TK politycznym wyrokiem zlikwidował.
…Czyli na razie, tak jak już pisałam, powrót do tak zwanego kompromisu.
No cóż, zobaczymy co czas pokaże. 
Wiem jedno – na pewno będzie lepiej niż było, także w kwestii traktowania kobiet  Myślę, że nikt już prokuratury wzywał do zwykłego poronienia nie będzie.

Z dobrych rzeczy – podkomisja smoleńska Macierewicza została zlikwidowana. I okupowanie budynku i groźby zaskarżenia decyzji do prokuratury jakoś nie pomogły. Ten człowiek to jedna wielka groteska. Dobrze, że już o niczym nie będzie decydował.

A propos. Wiecie pewnie o szokującym wybryku Brauna w sejmie, czyli zgaszeniu gaśnicą proszkową chanukiji? To nie pierwsze jego oburzające zachowanie, ale po raz pierwszy zajmie się nim prokuratura.
Wzięto się również za terrorystyczne i antysemickie wpisy działacza Konfederacji Jacka Ćwięka.
Napisał na portalu społecznościowym X:  Jutro o godz. 16:01 w @KancelariaSejmu wybuchnie BOMBA. Menora chanukowa wyleci w powietrze wraz z zapalającymi. To będzie MEGA wydarzenie. Do zobaczenia!
Wcześniej judził na swoim profilu, pisząc o odżydowieniu sejmu, a zapytany w jaki sposób, odpowiedział najlepiej Cyklonem B. Został zatrzymany przez policję. Nie pomogły kłamstwa, że ktoś mu się rzekomo włamał na konto. Doprawdy, panie Jacku.. takie rzeczy można sprawdzić.
Za poprzedniego rządu Braun i jemu podobni byli całkowicie bezkarni, bo takie oburzające zachowania po prostu ignorowano. 
Idzie nowe. Idzie powoli, bo rząd mamy dopiero od tygodnia. Ale idzie.

Z ostatniej chwili:
Posłowie Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński – ułaskawieni przez Dudę w 2015 roku właśnie zostali skazani prawomocnym wyrokiem sądu. Dostali dwa lata pozbawienia wolności i pięć lat zakazu pełnienia funkcji publicznych. 
(Z najostatniejszej chwili: Kamiński: To wyrok, którego nie uznajemy.
…I znów zamajaczył cień Barei).

Wieje ten wiatr odnowy. Aż lżej oddychać.
Nie wszystkim się to podoba. Na pewno ani tym, którzy stracili władzę, ani ich sympatykom, słuchającym w telewizji narodowej a potem powtarzającym propagandowe absurdy, święcie niestety w nie wierząc. Wciąż czytam o rozbiorze Polski, sprzedaniu Niemcom kraju, sfałszowaniu przez Niemca wyborów, brataniu z Putinem niemieckiego agenta Tuska, o tym, że cyt. dosłownie: “należy przygotować się na niemalże bezpośrednie rządy Berlina w Polsce, sprawowane rękami jego namiestnika Donalda Tuska. Bo TOTALITARYZM jest już U BRAM.” Na takie rzeczy nie tylko wirtualnie się natyka. Moja znajoma (dziękuję pani Bogusławo) słyszała też, jak pewien pan będący pod tak zwanym “wpływem” na przystanku wykrzykiwał:

Od dzisiaj mamy niemiecki rząd Tuska. Nie jesteśmy już państwem polskim. Ale my Polacy, na to nie pozwolimy, obronimy najlepszy rząd Kaczyńskiego i wszystko wróci do normy.

Jednak mam nadzieję, że nie wróci do takiej “normy” jaką mieliśmy przez ostatnich lat osiem.

 

Stop. Tu zakończę i szybciutko opublikuję swój wpis, zanim coś nowego ponownie się wydarzy. Nie nadążam. Co za dzień… Dynamiczny, ale bardzo pozytywny.

Ale, ale.. czy niemieckie (bo wszak z tego kraju zwyczaj pochodzi) choinki już migają światełkami w Waszych domach?
Wiedziałam! Wszystko to (są) wina Tuska.
Na zdrowie.

Kochani – życzę Wam spokojnych świąt Bożego Narodzenia, słowiańskich Szczodrych Godów lub po prostu wolnych dni. Co kto lubi i woli obchodzić. 

Wszystkiego najlepszego w nowej Polsce.


6 comments on “IDZIE NOWE

 1. Niektórzy zapomnieli, że wszyscy do tego samego Boga się modlą, widocznie ci z Pis nie zasłużyli na spełnienie modlitw.
  Oglądam z wypiekami to, co dzieje się teraz, jak to trudno być w Polsce opozycją, a jak teraz konstytucję cytują!
  Zabrano im wszystkie zabawki i smutek wielki na prawicy, ale jakoś naród w ich obronie nie protestuje…

  1. Podobno jakiś wielki protest zapowiadają ; ) uderzają w tony patriotyzmu narodowego, jakby czwarty zabór Polski właśnie następował..
   Spokojnych świąt Jotko

 2. Spokojnych świąt w dobrym towarzystwie.
  Ręce i cyce opadają na te pisdzielskie wybryki i szlochy …🙈 Niech się już odkleja od koryta bo wstyd, panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *