OCZKO MU SIĘ ODLEPIŁO. TEMU MISIU.

Gdyby Mistrz Bareja żył w czasach Dobrej Zmiany z pewnością znalazłby ponownie nie gorsze niż w PRL-u materiały do swoich filmów. Niejeden absurd Prawych i Sprawiedliwych został tu na tym blogu przeze mnie opisany, zatem powtarzać się nie będę. Ostatnia jednak ogólnopolska akcja odzieżowa gorszego sortu, czyli ubieranie pomników w koszulki z napisem „Konstytucja” dała ponownie pole do popisu naszej kochanej władzy.

Jeden z pierwszych tak przyodziany został pomnik Lecha Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Mężczyznę który dokonał tego niecnego czynu oskarżono o …znieważenie pomnika. Tak – pomnik został znieważony napisem Konstytucja. Bo przecież to słowo powszechnie uważane za wulgarne, a sama Konstytucja jest czymś tak plugawym, że znieważa pomnik.

Jedną z licznych ofiar akcji odzieżowej padła także figura Misia Uszatka w Łodzi. W biały dzień napadli na biedaka i znieważyli koszulką z wiadomym słowem. Nasza dzielna policja natychmiast ruszyła do boju o cześć Misia z klapniętym uszkiem, wywrotowców postraszono artykułem 261 kk, zapakowano do radiowozów i przetransportowano na komisariat, gdzie w doskonałych zresztą humorach, jako że sytuacja miała zabarwienie absurdalne, złożyli zeznania przyznając się do założenia Uszatkowi rzeczonej koszulki. Typowo polskie słówko na literkę „K” zyskuje nowy wydźwięk.

A gdy już o brzydkich wyrazach mowa, pewna pani, która nabazgrała znajomy skrót „PZPR” na drzwiach biura PiS –oskarżona została o propagowanie ustroju totalitarnego.

Rozumiałabym oskarżenie o dewastację, ale o propagowanie totalitaryzmu? Mam nieprzeparte wrażenie, że to nie owa pani podejmuje tu działania adekwatne do ustroju słusznie minionego. I że to nie ci wszyscy ludzie ubierający pomniki cokolwiek znieważają… Oczko mu się odlepiło. Temu misiu 😉

Byłyby te absurdy może i śmieszne nawet, ale coraz częściej to śmiech z zaciśniętymi zębami.

W ogóle w Polsce ostatnio wciąż ktoś coś znieważa i kogoś gorszy. Był zhańbiony (?) orzeł na tęczowym tle, były pomniki z obraźliwymi (?) napisami, a ostatnio chorągiewki. Nie byle jakie, bo tęczowe, umieszczone na tramwajach po podpisaniu przez poznańskie MPK umowy z organizatorem parady równości. Nie połopotały długo, bo siejąc zamiast tęczowych barw podobno zgorszenie wśród ludu pracującego miast i wsi zostały usunięte w tempie ekspresowym. Samą paradę natomiast minister B. w rozmowie z (a jakże) telewizją Trwam nazwał „paradą sodomitów”.

Słowa skandaliczne, oburzające, wypowiedziane nie przez średniowiecznego mnicha, czy dziewiętnastowiecznego moralistę 😉 lecz osobę publiczną żyjącą w XXI wieku. Choć myślę, że sam pan minister albo mentalnie tkwi w wiekach średnich, albo tak się zapędził w …byciu nadmiernie pomocnym wobec ojca Tadeusza, że zawędrował wprost w czasy ciemnoty i zabobonu.

Gdy już jednak używa się tego biblijnego słownictwa powinno się wiedzieć, że (za świętym Bonifacym) „sodomia” to także inne określenie cudzołóstwa, czyli potocznie mówiąc prozaicznego, acz grzesznego „skoku w bok”. Hmm..Sodomici są wśród nas. Ba, sodomici są nawet w jedynie słusznej partii.

To tak nawiasem, bo każdy panie ministrze ma prawo do wolności słowa, przekonań, wyborów i preferencji o ile nie krzywdzi drugiego człowieka. I zarówno Kościołowi, jak i panu, czy komukolwiek innemu nic do tego. Kropka.

Konstytucja natomiast, wbrew wypowiedzi pewnego biskupa, nadal jeszcze pozostaje w naszym kraju ważniejsza od Ewangelii.

A homoseksualizmem, choćby nie wiem jak często propagowanym nie można się zarazić. Naprawdę 😉

 • – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Wyjeżdżam na od dawna wyczekiwany urlop. Leniwe to moje pióro i zmęczone. Ostatnio z trudem już sunie po papierze łącząc litery. Bardzo potrzebuję wypoczynku, odcięcia od cywilizacji, spacerów z aparatem, spotkań z naturą …choć niekoniecznie w każdej postaci.

Zatem do napisania po powrocie 🙂


16 comments on “OCZKO MU SIĘ ODLEPIŁO. TEMU MISIU.

 1. Szkoda, że nikt takiego barejowskiego misia z napisem Konstytucja nie puścił po niebie, ale byłby czad!
  Na poczynania jedynie słusznych urzędników, posłów i duchownych brak już sił i słów.
  Dobrego wypoczynku 🙂

 2. Ciekawe co by było, gdyby wszyscy chodzili w takich koszulkach – no przecież wszystkich nie zamkną…prawda?;)
  Życzę zatem przyjemnego urlopu:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  1. Słyszałam, że nawet Makłowicz gdzieś do zdjęcia w takiej koszulce wraz z innymi “koszulkowymi” zapozował 😉

 3. Nie jestem pewien, czy Mistrz Bareja by nie zwariował od nadmiaru wrażeń. Takiego napływu głupoty nie było chyba nawet we wczesnych latach, gdy sekretarze PZPR głosili, że: “Każda fura gnoju wywieziona na pole to cios w amerykański imperializm”.

  1. Albo “niesłychana zbrodnia imperialistów amerykańskich” w postaci zrzucania na ziemie polskie stonki ziemniaczanej 😉
   Ale tak, masz chyba rację. I myślę, że szczyty absurdów nie zostały jeszcze osiągnięte.

 4. Zabawne było to ubieranie pomników w koszulki ale widać policja ma za mało poczucia humoru i wciąż walcząc z , obywatelami RP w wersji skrajnie głupiej i żałosnej, zapomniała że nawet ponurak, może mieć zabawny pomysł. Szkoda, bo to ubieranie pomników mi się podobało i czekałam na ciekawsze stylizacje ale cóż.
  Wspomniała Pani o marszach… mojej , wydawać by się mogło orientacji ale ja się do nich nie przyznaję ani większość normalnych ludzi. Normalnych -tzn takich dla których orientacja jest sprawą prywatną. Tak jak hetero nie epatują na ulicach marzeniami sypialnianymi tak i “my” nie powinnyśmy.
  Minister jak każdy człowiek ma prawo mieć poglądy a dla mnie lepszy ideowiec niźli bezideowy sprzedawczyk. Lepszy Z zasadami nawet mi obcymi niźli chorągiewka.
  Co do wartości…jak by nie kombinować, dziesięć przykazań jest niedościgłym wzorcem prawa a ewangelie świetnym jego uzasadnieniem i wyjaśnieniem. Gdyby prawo było spisane na kilku stronach, każdy by znał i mógł stosować a tak….jest jak jest.
  Owocnego urlopu i wszystkiego dobrego pani zyczę.

  1. No cóż, heteroseksualni, do których ja też się zaliczam, nie mają powodów do demonstracji z tytułu nierównego traktowania i braku tolerancji. Jeśli protestują to z innych powodów. Pan minister może jako człowiek prywatny mieć swoje, najbardziej nawet zacofane poglądy, ale nie powinien obrażać innych ludzi, tym bardziej, gdy robi to jako osoba publiczna. Dziesięć przykazań.. tak, byłoby pięknie gdyby wszyscy się do nich stosowali, ale nie robi tego również znakomita większość tych podobno “wierzących i praktykujących”. A Polska nie jest państwem wyznaniowym. Patrząc na to co dzieje się w tych sferach – na szczęście.
   Pomimo różnicy poglądów dziękuję za tę polemikę. Pozdrawiam.

 5. Ale jakże to tak można? Gdyby zimą ubierali pomniki w koszulki to jeszcze bym zrozumiał. Ale latem? W taki upał? Toż to sadyzm w najczystszej postaci!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *