Referendum? PiS NA WODĘ …i fotomontaż

Ciekawa ta kampania. I referendum będziemy mieli. Coś na wzór tego z 46 roku, tylko tym razem zamiast 3 razy TAK, odpowiedzieć należy wedle agitacji rządzących 4 razy NIE na pytania …zawierające już postawioną tezę. Oczywiście tę po linii partii obecnie nam panującej. Za publiczne i to niemałe pieniądze PiS robi sobie dodatkową kampanię wyborczą. Taki dodatkowy bonusik, choć i tak wyciska nasz kraj jak cytrynę. 

To nie jest tak naprawdę referendum, tylko przypomnienie części programu wyborczego PiS, a konkretniej czterech punktów o najwyższym poparciu. Czyli jest to kampania za dodatkowe pieniądze, której nie będzie obowiązywać nawet cisza wyborcza, bo każdy 15.10 głosujący w wyborach przy tym samym stole dostać ma tę przypominajkę – straszak na opozycję. 

No to teraz pytania referendalne – oczywiście wraz z moim do nich  komentarzem:

1. Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?
Pytanie zawiera postawioną już tezę.
Tymczasem za rządów PiS z 33 przedsiębiorstw państwowych (od grudnia 2017) w czerwcu tego roku zostało już tylko 17 z czego 7 w likwidacji lub upadłości. To są dane ze strony gov.pl
Nie no, lepiej niż sprzedać – zakłady pracy zlikwidować i wtedy kontrola nad ich ruinami będzie całkowita i żaden zagraniczny kapitał wtrącać się nie będzie. 

2. Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego
do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?
A czy ktoś to w ogóle proponuje? Na pewno nie Tusk. Tusk przyznał, że decyzja o podniesieniu wieku emerytalnego była błędem. Mówi wyraźnie:
“Nie pozwolę nikomu wrócić do tematu podwyższenia wieku emerytalnego, przymusowo. To musi być wybór każdego człowieka”. Powtarza to od bardzo dawna, ale cóż, PiS-owi to widać jakoś umknęło?
A może.. Czyżby to PiS chciał podnieść wiek emerytalny? 

3. Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej
z Republiką Białorusi?
I znów ta sama sytuacja jak w pytaniu 2. A ktoś proponuje? Żadna z partii opozycyjnych w obecnej sytuacji za naszą wschodnią granicą nie ma zamiaru likwidować tej bariery.
Czemu zatem ma służyć to pytanie? Sugestii, jedynie sugestii ma służyć.
Noo, chyba że to PiS chce ją zlikwidować.

Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?
Ależ zapisy paktu dają możliwość zwolnienia z relokacji migrantów dla krajów które przyjęły ponad milion uchodźców z Ukrainy. Tak jak Polska. Tylko Polska musiałaby o to wystąpić. PiS woli jednak grać strachem wobec ludzi o innym kolorze skóry, którzy umierają w nadgranicznych lasach
…Chyba, że można na tym zarobić sprzedając wizy za grube pieniądze. Kto sprzedawał wizy?
…No właśnie.

CZEGO konkretnie chce dowiedzieć się PiS
Czy po wyborach będzie mógł sprzedać resztę państwowych przedsiębiorstw za granicę?
Czy będzie mógł podnieść wiek emerytalny?
A może, czy będzie mógł zburzyć płot?

To hucpa. Oczywiście można, a nawet trzeba odmówić pobrania referendalnej karty, do czego absolutnie mamy pełne prawo, referendum NIE JEST bowiem obowiązkowe. Nie musimy w nim brać udziału. Pamiętajmy przy tym, by fakt ten szanowna komisja odnotowała. Ważne, by zadeklarować nie pobranie karty referendalnej ZANIM dostanie się cały pakiet wyborczy do ręki.

Bo oczywiście w samych wyborach udział bierzemy

Nie przyjęcie karty do referendum, które zawiera pytania tendencyjne, zmanipulowane i fałszywe treści – jest obowiązkiem każdego porządnego człowieka, który nie chce uczestniczyć w machlojkach obecnego nierządu. Bo przecież nie po to jest to referendum, by  PiS chciał dowiedzieć się co myśli społeczeństwo na dane tematy. Jeśli ktoś tak naiwnie uważa, powinien raz jeszcze przeczytać pytania. Tym razem ze zrozumieniem. Myślę, że moje komentarze do każdego z nich mogą być pomocne.

Pamiętajmy przy tym, by karty nie drzeć, bo za to grozić może paragraf, ani też nie wypełniać jej dowolnym, własnym tekstem, nawet, choć przyznaję – kusi, rysunkiem ośmiu gwiazd na firmamencie, ponieważ staniemy się wtedy uczestnikami tej referendalnej hucpy. 

Referendum staje się wiążące, jeżeli weźmie w nim udział ponad połowa uprawnionych do głosowania. Niech zatem będzie nas jak najmniej. Tylko tyle i aż tyle możemy zrobić.

Czytam o tym referendum przeróżne opinie. Często konkluzje są absurdalne.

DEMOKRACJA – Referendum to święto demokracji w każdym normalnym kraju. W Szwajcarii głos wyborców w referendum to świętość. Dla tych co nie chcą głosować Białoruś byłaby lepsza.
No właśnie, doskonale powiedziane – w każdym NORMALNYM kraju, tak. W normalnym kraju,
z normalnymi pytaniami.

I podobne:
Na własną rękę pozbawiacie się swoich podstawowych praw obywatelskich, przyzwalacie rządom robić co im się podoba. Na końcu płaczecie że to czy tamto wam się nie podoba.
Cóż, w tym referendum nie chodzi o prawa obywatelskie.

OBROŃCZYNI PRAW KOBIET – Dlaczego mam odmawiać udziału. Nie po to baby walczyły o prawa wyborcze by teraz to olać.
No tak, coś się tu pani najwyraźniej pomyliły chyba wybory z referendum, bo, czy w tym pożalsieboże referendum jest cokolwiek o prawach kobiet? O bezpiecznej legalnej aborcji? O klauzuli sumienia? O in vitro? O znieczuleniu okołoporodowym? Może o antykoncepcji awaryjnej bez recepty? No jakoś NIC na ten temat w referendum nie ma.
Ciekawe czemu? 
Akurat wspieranie takiego referendum działa na korzyść PiSu, który kobietom prawa odebrał.
Natomiast do brania udziału w samych wyborach – zapraszamy. No, bo nie po to baby walczyły o prawa wyborcze by teraz to olać.

I jeszcze często zadawane pytanie:

Dlaczego mam nie głosować w referendum, skoro jest. Zaznaczę po prostu TAK.
No nie, bo biorąc w nim udział wspierasz hucpę polityczną i popierasz partię rządzącą. Dlatego 
lepiej odmówić wzięcia karty, bo o tym, czy referendum będzie wiążące decyduje frekwencja. 
By sprzeciwić się tej propagandowej hucpie – NIE GŁOSUJEMY w referendum w ogóle.

Na koniec krótka przypominajka:

 

 

Zaglądajcie. Niedługo będzie rymowanka w stylu leniwopiórowym. Oczywiście na bieżący gorrący temat.

 

A tutaj wersja video-bloga, czyli vlog.  Zapraszam.  : )
Link do kanału YT  LENIWYM PIÓREM
…pozdrawiam zaglądających. 


5 comments on “Referendum? PiS NA WODĘ …i fotomontaż

    1. Krążą. Mnóstwo jest tego, ale i każdy możliwy kanał informacyjny ważny, dlatego i ja dołożyłam cegiełkę. Sporo też lata dezinformacyjnych kluch, jak ta o spiętych kartach. Na szczęście okazała się plotką

  1. To ja wtrącę jeszcze kilka uwag… Np w pytaniu 2 czy podniesienie wieku emerytalnego dla mężczyzn do 67, a dla kobiet np 65 będzie zgodne z wynikiem jeśli wszyscy odpowiemy nie na to pytanie?
    Pyt 3 czy jesteś za likwidacją bariery na granicy… Jakiej bariery? Chodzi o płot? W referendum raczej nie powinno się zgadywać o co konkretnie chodzi. A jeśli wszyscy odpowiemy tak to czy zburzyą płot czy całkowicie przestaną chronić nasze wschodnie granice bo zasieki i pogranicznicy to też bariera.
    W ostatnim pytaniu jest mowa o uchodźcach z bliskiego wschodu i Afryki, czyli tysiące imigrantów no z Rosji, Indii czy Chin będzie ok?

    1. Te pytania jak sam wiesz, nie są po to, by dowiedzieć się CO myślą Polacy. ; ) Więc po co mają być konkretne i dopracowane? Doskonale wypunktowałeś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *