Jak to piekło kobiet w niebo się zmieniło.. czyli IDĄ WYBORY CZ. 1.

Wybory idą, oj idą. Ruszyła kampania wyborcza.  Jak każda, obnaża błędy i wypaczenia
i …generuje świetny materiał do felietonów. W sumie to smutne. Ta kampania jednak będzie szczególnie ciężka, wynik wyborów jest naszym być albo nie być polskiej demokracji, praw kobiet i wszystkich, którzy się partii rządzącej nie podobają oraz dalszego życia w tym kraju. PiS ma telewizję publiczną, olbrzymie pieniądze, wielkie wpływy Kościoła. No i stoi zwartym murem spojonym żelazną dyscypliną partyjną. My, opozycja, jesteśmy takim kocem patchworkowym, choć ciepłym i dającym ochronę, ale niestety niezbyt dobrze zszytym. Każdy kawałek chce być tym najważniejszym, pruje się zatem to tu, to tam. A przecież tak ważne jest, by w tej wyborczej walce nie zapominać o wspólnym nadrzędnym celu, który wszyscy, choć różnimy się w wielu poglądach – przecież mamy – ODSUNĄĆ PiS od władzy. Bo jest to partia po prostu destrukcyjna.

Napisałam już, że kampania generuje świetne materiały do felietonów. Będzie ich kilka, Leniwe pióro wzięło się do pracy, by jak zawsze wypunktować to co punktowania warte, zanalizować to co konieczne, a wszystko rozdzielić na czworo. I to oczywiście z przedziałkiem.

Oto pierwszy materiał:

Politycy PiS nagle teraz, tuż przed wyborami objawili się jako Wielcy Obrońcy Kobiet.
Nie chcą być gorsi niż Lewica i Koalicja Obywatelska. 

Pan Kaczyński na przykład nie gada już o dawaniu w szyję, tylko łaskawie udziela (TAKŻE) kobietom prawa do życia. Co mówi?

Odrzucamy atak na życie bezbronnych, pamiętając jednocześnie,
że kobieta w ciąży też ma pełne prawo do życia i zdrowia.

Noo się ucieszyłam, że nie musimy już umierać w szpitalach, bo nierokujący płód nie będzie ważniejszy od naszego życia.. a nie, czekaj, jednak nie. Będzie.
Fajnie, że kobieta w ciąży TEŻ ma prawo do życia. No niemalże jak człowiek. Pan Kaczyński, który wraz ze swym rządem zgotował nam piekło, twierdzi, że piekło kobiet było za PO. Za nim powtarzają to jego wierni słudzy.

Taki pan, przepraszam za wyrażenie Czarnek wciska tę wielką o nas troskę nawet hejtujac Agnieszkę Holland i jej nowy, będący solą w oku prawicy film ‘Zielona granica’, którego notabene nawet chyba nie widział. Otóż prawi, że 

 Ludzie z narażeniem własnego zdrowia i życia strzegą bezpieczeństwa Polek i Polaków, po to, żeby w Polsce nie było piekła kobiet, które chcą serwować ci, którzy chcieliby przepuścić wszystkich nielegalnych migrantów przez granicę.

Czyż to nie piękne słowa? Szczególnie w świetle afery wizowej w rządzie. Pan Czarnek, piewca nienawiści, mówiący o osobach lgbt, że nie są równi ludziom normalnym, kobietom nakazujący cnoty niewieście i rodzenie bo do tego stworzył je Bóg tak się o nas teraz troszczy. Zupełnie jak premier Morawiecki również wspominający o piekle kobiet w kontekście nielegalnej imigracji:

Opozycja chce zgotować piekło kobietom poprzez przepuszczenie przez granicę
nielegalnych migrantów. 

Po pierwsze to kłamstwo, bo żadna z partii politycznych nie mówi o otwarciu granic na nielegalną migrację. Po drugie.. Doprawdy mam łzy w oczach że nagle otoczyliście nas taką troską. Piekło kobiet już trwa panie, przepraszam, Czarnek, panie Kaczyński, pani Witek, panie Morawiecki… wy, którzy tak haniebnie używacie tych słów dla własnych celów politycznych. Wasza troska o kobiety jest doprawdy rozczulająca. Praktycznie zlikwidowaliście możliwość aborcji w Polsce, kobiety umierają w szpitalach, bo nierokujący płód jest ważniejszy, za waszych rządów klauzula tak zwanego sumienia pleni się jak pleśń. Wiecie co..  te słowa – “piekło kobiet” – w waszych ustach jest obrzydliwą i kuriozalną manipulacją.

Na koniec zacytuję wypowiedź Moniki Rosy – posłanki Nowoczesnej, która odniosła się do słów
p. Morawieckiego:

Piekło kobiet jest tutaj. Na salach porodowych, kiedy boją się w Polsce zachodzić w ciążę, kiedy szukają lekarzy za granicą, żeby móc bezpiecznie prowadzić ciążę albo idą do szpitala z telefonem adwokatki w ręku. Piekło kobiet jest tu, ponieważ przez ostatnie lata nie udało się w Polsce zmienić definicji gwałtu. Nie udało się realnie walczyć z przemocą domową wobec kobiet, która jest w Polsce faktem.
To jest piekło kobiet.

 

Kochane, kochani – ten rząd obalą kobiety!
Niedługo kolejny felieton na temat wyborów. Zaglądajcie.

 

A tutaj wersja video-bloga, czyli vlog.  Zapraszam.  : )
Link do kanału YT  LENIWYM PIÓREM
…pozdrawiam zaglądających. 

Przepraszam za jakość napisów. Pierwszy raz byłam zmuszona użyć opcji transkrypcji.
No nie umiem jeszcze w to, jak widać 😉 Mimo wszystko – zapraszam do oglądania 😉

2 comments on “Jak to piekło kobiet w niebo się zmieniło.. czyli IDĄ WYBORY CZ. 1.

  1. To, co rządzący opowiadają w tej kampanii, to już do leczenia się nadaje i jak ktoś zapytał – kto rządzi krajem, skoro cały rząd jeździ po kraju i uprawia kampanię?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *