TANIEC NA GROBACH

screen ze spotu na twitterze PiS

Dziś krótko.
Tomasz Lis popełnił niezręczny (to duży eufemizm) wpis, szybko go jednak skasował i przeprosił. Ale PiS złapał karty i powiedział: “podbijam”! ..I podbił. Na samo dno. Wrzucił obrzydliwy spot urągający milionom ofiar obozów zagłady. Wieloletni polityczny taniec na trumnach ofiar katastrofy smoleńskiej im nie wystarczył, trzeba teraz zatańczyć na prochach pomordowanych, wykorzystać do gry politycznej jedną z najgorszych zbrodni w historii. Do czego jeszcze się posuną w ramach tak zwanej “kampanii wyborczej”??
W tym ohydnym spocie PiS pyta:
“W Auschwitz zamordowano ponad 1 mln osób. 6 mln Polaków zamordowano podczas wojny.
#4 czerwca – czy na pewno chcesz iść pod tym hasłem”? Pyta PiS.
Nie, nie idziemy “pod tym hasłem”. Nasze hasło to demokratyczna, europejska Polska. Ale wy pod brudnym sztandarem “nie cofniemy się przed niczym, by tylko nie odebrano nam władzy” idziecie po trupach. Dosłownie.
Spotykam się z komentarzami typu: “To Lis mógł?” “Na Lisa się nie oburzacie?” Nie, nie mógł. Jego post był nieakceptowalny. Jednak usunął go i przeprosił. Czy politycy i sympatycy PiS kiedykolwiek przeprosili? Czy przeprosił Czarnek, Duda, Kaczyński, Rachoń, Jachimowicz, Jędraszewski…? Może teraz moje słowa także nie będą zbyt kulturalne, trudno, ale ..przeprasza człowiek posiadający choć minimum kultury, zadufany cham będzie natomiast uważał, że wszystko jest w porządku.

Muzeum w Auschwitz odniosło się już do zaistniałej sytuacji.

4 czerwca marsz dla demokracji. Aby Polska była Polską. Nie trzeba lubić Tuska, by tam być.


6 comments on “TANIEC NA GROBACH

  1. Pomijając obrzydliwość sytuacji , nie rozumiem sensu tego spotu, może za mało ostatnio czytam wiadomosci?

    1. Spot nawiązuje do wypowiedzi Lisa, którą zresztą szybko skasował, ale w internetach nic nie ginie. Wypowiedź była co najmniej niepotrzebna i według mnie oburzająca niezależnie od tego kogo by dotyczyła. A brzmiała: “Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora”. Nie robi się takich rzeczy, nie powinno się wykorzystywać tragedii obozów zagłady, po prostu nie. Oczywiście PiS to wykorzystał i wysmażył spot jeszcze gorszy…
      Bardzo mnie cieszy, że mimo wielu starań tvpinfo na przeróżne sposoby, by marsz 4.06 ludziom obrzydzić były takie tłumy.

        1. Synonimów jest kilka, ale chyba niestety użył tego słówka w kontekście około-obozowym. Ostatnio więcej mu się przydarza takich, powiedzmy niezręcznych wpisów. Co nie tłumaczy zachowania PiSu oczywiście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *