“Wina Trzaska” – parafraza Parrafrazy ;)

Przypomniał mi się taki znany wierszyk, który zaczynał się tak:
Pociąg spóźnił się do Buska – wina Tuska.
Podupada kurort Ustka – wina Tuska.
Groch się jakoś marnie łuska – wina Tuska… 

To genialne w swej prostocie wypunktowanie powszechnie znanego faktu obsesji Słoneczka z Żoliborza do Donalda Tuska autorstwa Wojciecha Młynarskiego.
Był Wojciech Młynarski, wspaniałym tekściarzem i genialnym komentatorem polskiej rzeczywistości. Pozostawił bogaty dorobek, którego aktualność pomimo upływu lat się nie zmienia. 
Gdy dziś włączy się Dziennik tel.. to znaczy Wiadomości lub wejdzie na stronę tvpinfo trudno nie zauważyć, że porównywalna niechęć rządzących, a więc i tvp obecnie zdaje się oscylować wokół innego kandydata. 
W narodowej pełno jest bowiem Rafała Trzaskowskiego. 
Ponieważ teraz mamy zimę, a więc i śnieg, który zasypuje wszystkie miasta niezależnie od przynależności partyjnej ich włodarzy, winny temu stanowi rzeczy musi być – tu werble – Trzaskowski. Tvp przedstawiło  nawet zdjęcie zaśnieżonej drogi z komentarzem: “Trzaskowski nie radzi sobie ze śniegiem.” Problem w tym, że akurat ta droga, podlega rządowi. 

W związku z tym  rymy same mi się wepchnęły do głowy i ułożyłam parafrazę,  za co serdecznie pana Wojciecha Młynarskiego, który z chmur  przygląda się z pewnością moim poczynaniom z dużym niesmakiem – przepraszam. 

No to… Klikamy w filmik, ten powyżej. Nie, nie tu, na samej górze. 😉

Obrazek dla wyróżnienia tekstu 😉

6 comments on ““Wina Trzaska” – parafraza Parrafrazy ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *