Strefa wolna od nienawiści

Tęcza obraża, tęcza prześladuje, tęcza  gnębi! Nieszczęsne zaszczute pomniki. Nieszczęsne ciężarówki. 

Użyto agresji słownej, grożono i poniżano w autobusie dziewczynę, której winą było to, że wystawały jej z plecaka dwie małe papierowe chorągiewki w kolorach tęczy. Pewnie sprofanowała/obraziła…. autobus? 

Ciężko pobito chłopaka, bo miał kolczyk i zafarbowane włosy. Bijący go pałką teleskopową bandzior wrzeszczał: “zabiję cię ty cio.o, ty pe.ale”. Uraziły i sprofanowały mu krajobraz kolorowe włosy. 
Znajoma posłanka w oknie swojego biura poselskiego wywiesiła tęczową flagę jako symbol solidarności z prześladowanymi osobami lgbt+, zapraszając tych, którym potrzebne byłoby wsparcie i pomoc. Przyszła pani z żądaniem natychmiastowego ściągnięcia flagi, bo uwaga: “gorszy jej dzieci”. Kawałek zadrukowanego kolorowego materiału gorszy dzieci. 
Pewien pan w mediach społecznościowych żalił  się, że jego  siedmioletnia córka: “zobaczyła tęczową flagę, stanęła jak wryta, zaczęła się trząść i z przeraźliwym płaczem wrzasnęła:” tato, tu są pe.ały! “. Podobno “zaszczuliśmy mu dziecko”. Paletą barw. 

Nie drogi panie. 
Jeśli tęcza “gorszy i” napawa przerażeniem” to tylko dlatego, że wmawia się ludziom kłamstwa. To wynik oszczerczej propagandy którą bierze się na poważnie. 
I to nie osoby noszące w przestrzeni publicznej tęczę zaszczuły ci dziecko, człowieku, tylko  zrobiły to ciężarówki fundacji pro-lajf, zrobiło to tvp, zrobiły to prawicowe media, zrobili to księża w kościołach… – propagując bzdurne treści i strasząc gejami niczym potworami z bajek. 
Ponieważ wspomniany wyżej pan legitymuje się na tt jako “Polak, katolik, konserwatysta i Powstaniec (?) antyLGBT” to w jego wypadku mogę mniemać, iż sam swoje dziecko zaszczuł. Smutne.

Panoszą się ci geje. Po ulicach chodzą. 
Pobito dwóch chłopaków, bo trzymali się za ręce. 
Pewnie powinni siedzieć w szafie zamiast się afiszować
ze swoim uczuciem niczym heteronormatywni. 

Szlag mnie trafia. Tęcza gorszy i zaszczuwa, ale wystarczy 
założyć opaskę (albo slipy) z Kotwicą Polski Walczącej i już można bezkarnie robić nawalanki po mieście, jakąś flagę tęczową spalić, ludzi powyzywać, kopy i piąchy sprzedać.. Szczególnie “tym tęczowym”, bo to nie ludzie, nie? 
A jak kto w sutannie to i dziecko bezkarnie molestować,
a i nawet zgwałcić może. 

Bandyci nie gorszą, nie obrażają, przez nich żadne dziecko nie czuje się zaszczute. No skąd. Chyba, że to dzieciak lgbt+. Ale to nie człowiek przecież. 

Pomniki czują się urażone i sprofanowane tęczowymi flagami. Obraża uczuć religijny tęcza na figurze Jezusa. Ale majty
z Lichenia z wizerunkiem Matki Boskiej na wzgórku łonowym, albo tenisówki z Jezuskiem już nie. 

I tak na koniec. Koronny jest argument że tęcza na niebie, podobno znak przymierza z Bogiem ma siedem barw, a ta środowisk lgbt+ sześć..  Ha! Bo siódemka to symbol harmonii, a szóstka Szatana oczywiście. W związku z tym siedmiobarwna jest super, a sześciobarwna be. 

No to pytanie mam do Was. Widzieliście kiedyś te siedem kolorów, no może poza lekcją fizyki, gdy nauczyciel pokazywał jak się rozszczepia światło w pryzmacie? 

Widzieliście? W takiej tęczy na niebie? Bo ja tylko trzy,
no czasem cztery kolory widzę. Bardzo rzadko pięć. 

Ciekawe CO może oznaczać TAKA tęcza. 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Było trochę sarkazmu i uśmieszek, choć przez zaciśnięte zęby. I tak miało zostać. Jednak… Teraz będzie poważnie.

Miałam wrzucić najpóźniej wczoraj napisany dwa dni wcześniej powyższy post. Miał być i vlog. Post daję z dużym opóźnieniem, filmiku nie będzie. Nie mam siły. Agresja z jaką się spotkałam na proteście wspierającym osoby lgbt była wręcz namacalna. Ze dwie setki pseudokibiców przeciw grupce osób spokojnie próbujący powiedzieć parę słów w obronie osób prześladowanych. Poleciały butelki, zbuki, wulgaryzmy i groźby. “Zaje.iemy was” wrzeszczeli ludzie, ci/tacy sami którzy osoby lgbt nazywają “dziczą”. Gdyby nie obecność policji doszłoby do pogromu.
Brak mi sił. 

Na zakończenie zacytuję słowa posłanki, wspaniałej osoby, która była tam z nami stawiając czoła skondensowanej nienawiści, której również wtedy grożono i na którą nadal leje się hejt i groźby: 

“PiS wkłada tym nienawistnym ludziom kamienie w ręce
i krzyczy rzucaj. A oni rzucają.”
 

 

Wspaniała akcja Grupy Stonewall. CZEGO tak naprawdę chce LGBT+
RÓWNYCH PRAW, BRAKU PRZEMOCY, ŚWIĘTEGO SPOKOJU.

6 comments on “Strefa wolna od nienawiści

  1. Po prostu brak sił nawet, żeby to wszystko komentować. Nie wiem co musi się wydarzyć, aby odwrócić to zaściankowe myślenie. Przeraza mnie to tym bardziej, ze pracuje z różnymi ludźmi, a tym młodym muszę tłumaczyć świat.
    Uczniowie pochodzą z różnych domów, środowisk, także tych radykalnych…na szczęście nigdy nie bałam się bronic słabszych lub swojego zdania.

  2. Czasami mam wrażenie, że w Polsce mnóstwo jest stref wolnych od rozumu, wolnych od szacunku, wolnych od przyzwoitości. I te strefy się powiększają.
    Głosy prawych, tolerancyjnych, zwyczajnie porządnych giną w zalewie wrzasków np.narodowców, szczucia partii rządącej, która znalazła wroga w osobach lgbt, pożal się boże obrońców wiary w postaci Rycerzy Chrystusa Króla co to chronią pomniki przed licho wie czym itd….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *