MIĘDZY WSCHODEM A ZACHODEM

Ta wspaniale, acz przygnębiająco oddająca realia grafika
pochodzi ze strony Czasem rysuję. Polecam 🙂

Dziś nie będzie wierszyka. Brakło i weny i nastroju.
W niedzielę II tura wyborów prezydenckich.
Powiem Wam, że mam czarne myśli dotyczące ich wyniku. Bo w jaki sposób ma wygrać Trzaskowski skoro telewizja publiczna, której oglądalność nadal jest niestety bardzo wysoka swoją propagandą przewyższa nawet pamiętany przeze mnie peerelowski Dziennik? Telewizja która hurtowo sączy hejt, zmanipulowane bzdury, przeinaczone fakty. A złapana na ewidentnym kłamstwie twierdzi za swoimi politykami z bezczelną miną, że “to nieprawda”, że “opozycja kłamie”. Jak ma wygrać Trzaskowski skoro widz tvp słyszy, że jeśli wygra Trzaskowski, to władzę w Polsce przejmą Niemcy, że jeśli wygra Trzaskowski, to ideologia lgbt rozprzestrzeni się po całym kraju wciskając się do domów i szkół, deprawując dzieci, niszcząc polskie rodziny. Jak ma wygrać Trzaskowski jeśli każde znaczniejsze słowo, każdy niemal ruch jest przeinaczany. 

Duda na swojej pseudodebacie opowiedział się przeciwko jakimkolwiek szczepieniom obowiązkowym… ale się nie opowiedział. “Stop manipulacji” można przeczytać na stronie tvp info. Nie ważne, że słyszałeś to na własne uszy. Stop manipulacji. Nieważne że przeciw temu niewątpliwemu gestowi w celu pozyskania antyszczepionkowców zaprotestowała Okręgowa Izba Lekarska wystosowując oficjalne pismo. Ale – “stop manipulacji”.

Rafał Trzaskowski zna pięć języków obcych. To bardzo źle. Zdaniem przedstawicieli telewizji publicznej wypowiedzi kandydata KO w językach innych niż polski są “przejawem pogardy dla innych i … świadczą o trudnościach z wyrażaniem myśli po polsku”.  Może się to wydawać śmieszne, ale jeśli ludzie w to wierzą – to nie jest. Ostatnio warszawski ratusz zainicjował akcję rozdawania kobietom testów wykrywających pigułki gwałtu. Wspaniała inicjatywa, prawda? A co na to tvp? Ano to:

“Miasto Warszawa płaci za testery narkotyków, które są rozdawane po klubach. Pomagają ich odbiorcom sprawdzać, czy dilerzy dostarczają im czyste narkotyki”

Na jakie moralne dno trzeba spaść, by szerzyć takie absurdy, absurdy niebezpieczne i szkodliwe. Bo część ludzi w to uwierzy. Tak jak wierzy w “pedalenie dzieci” przez Trzaskowskiego. To nie moje słowa, to cytat wyznawcy  PiSu, który niewybrednymi inwektywami, próbą przemocy fizycznej i groźbą spalenia domu zareagował na powieszony na płocie prywatnej posesji baner. To efekt szczucia i podjudzania przez tvp, prawicowe media, Kościół. Gdzieś przy oknie mieszkania homoseksualnej pary nabazgrano inwektywy i groźby, gdzieś pokazano przemawiającej na proteście aktywistce opozycyjnej gest podrzynania gardła, gdzieś poturbowano dziewczyny z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, gdzieś przed klubem ciężko pobito homoseksualistę, gdzieś opluto osobę zbierającą podpisy na liście poparcia dla Trzaskowskiego, wyzwano od pedałów, przeżegnano krzyżem, próbowano wyrwać i podrzeć rozdawane ulotki kandydata KO. Tych ostatnich kilku aktów przemocy od oplucia począwszy doświadczyłam osobiście ja, parrafraza. 

TVP manipuluje, kłamie, straszy.  Urzędnicy pana B. w kościołach nawołują do głosowania na Dudę. Jedni i drudzy grożą “ideologią lgbt” w sposób obrzydliwy odmawiając ludziom człowieczeństwa. Jedni i drudzy
są odpowiedzialni za te wszystkie akty przemocy słownej i fizycznej,
za ohydne słowa o Majdanku, o gazowaniu i paleniu w krematoriach,
za groźby, za plucie na ludzi, za pobicia. Ostatnio grożenie “ideologią lgbt” przestało przynosić zamierzony skutek, przerzucono się więc na germanizację. Bo wiecie, jeśli wygra Trzaskowski, to staniemy się państwem okupowanym przez Niemcy. Bzdura? Nie dla wszystkich. 

Zresztą straszenie Niemcami i Merkel słyszymy od paru lat, prawda? Brakuje jedynie filmów radzieckich o II wojnie światowej, chociaż nie wiem, może w tvp puszczają, nie oglądam, a raczej oglądam jedynie cząstkowo – informacyjnie. A lud słucha tego i przyjmuje bezrefleksyjnie. 

Kandydatura Trzaskowskiego w dużej mierze przemawia do inteligencji, kandydatura Dudy w sporym procencie do ludzi nie interesujących się polityką i no cóż, do ludzi prostych. Jak do tego człowieka, /cytuję/, który uważa Dudę za “wspaniałego człowieka”, “żyjącego z nami, z Polakami, z biednymi, z dziećmi, starcami, ze wszystkimi.” Bo “takiego prezydenta Polska nie miała i mieć już nie będzie”. A “ten rząd dba o ludzi”, “ten rząd daje”. A skąd daje rząd, który własnych kieszeni nie posiada? Rząd nam oddaje nasze pieniądze, które płacimy w podatkach na utrzymanie państwa – szpitali, dróg, edukacji… No to teraz tam tych pieniędzy brakuje. Ale pieniądz jest pieniądz, a prezydent jest wspaniały i kropka. To naprawdę jest smutne. Ja do tego pana pretensji nie mam, on ogląda “polską telewizję” i słucha słów księdza. I taka jest w dużej mierze ta nasza Polska. Tylko, że zarówno cały PiS, jak i jego wyborcy przynajmniej zewnętrznie są jednomyślni. A opozycja?
Powinna też być, teraz, w drugiej turze wyborów. Ale… Jest różnie.

Kilka dni temu kandydat KO odpowiadając na pytanie dziennikarza rzekł, że jest przeciwny adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Bach. No i zawrzało. Uuuu to ten Trzaskowski nie taki tolerancyjny. Część osób, co naprawdę bardzo, bardzo szanuję oświadczyło, że w związku z tym kandydat podoba im się jeszcze mniej i jeszcze trudniej im będzie, ale zagłosują na niego. To jest naprawdę wspaniałe, dziękuję Wam. 

Niestety niektórzy nie tylko oświadczyli, że nie zagłosują, do czego rzecz jasna mają pełne prawo, ale zaczęli agitować w internecie jak to bardzo
NIE ZAGŁOSUJĄ. A to już jest po prostu szkodliwe.
Rozumiem to rozczarowanie wszystkich tych, którzy spodziewali się czegoś innego, naprawdę. I to, że wiele osób ma dość tej huśtawki PiS-PO.
Tylko, że…

Wiecie co? Trzaskowski nie jest kandydatem idealnym, sama przynależność do PO takim go dla wielu osób już czyni. Ale przynajmniej nie podpisze każdej przegłosowanej w sejmie przez pisowską większość ustawy. Ale z prezydentem NIEDudą mamy szanse na kolejne wybory. I w tej chwili wybór jest pomiędzy nim, a monopolem władzy jednej partii, co nigdy dobrze się nie kończy. Wybór jest pomiędzy Polską otwartą i tolerancyjną jakkolwiek by to patetycznie zabrzmiało – a zacofaniem. Pomiędzy Unią Europejską a Rosją.. 

Czego chcemy? Całkowitego zakazu aborcji bez względu na powód? Może i, a czemu by nie – zakazu antykoncepcji? Braku ochrony ofiar przemocy domowej? Zakazu in vitro? Zwalczania osób lgbt+? Gett dla wykluczonych? Usprawiedliwiania pedofilii? Przecież oni to wszystko przeprowadzą. Bo mogą. I nie wiem, czy będą w ogóle kolejne wybory.

Tego chyba nie chcemy prawda? To idźmy na TE wybory do diabła, do /przepraszam/ jasnej cholery. Dopóki są.
To nie jest “szantaż emocjonalny” jak ktoś się tam gdzieś do mnie wyraził. 
To jest konieczność.

P.S. Starałam się zawsze, by na swoim blogu nie agitować, omijałam temat konkretnych (powiedzmy) sympatii politycznych lekką kreska zarysowując jedynie ich zakres. Ale teraz.. w tych wyborach nie mam wyjścia, stawka jest zbyt wysoka. 

 

A tutaj wersja vide-bloga, czyli blog. Zapraszam.  🙂
Link do kanału YT  LENIWYM PIÓREM


4 comments on “MIĘDZY WSCHODEM A ZACHODEM

  1. Tak się zastanawiam… Straszenie uchodźcami już nie działa, osobami lgbt też powoli przestaje działać… Kto będzie następnym wrogiem polskości? Górnicy już byli przez chwilę (przez covid19), ludzie wykształceni też już są (wykształciuchy)… Może ateiści albo kolejarze? 🤔

    1. Zrobią wszystko, zniżą się do najgorszych chwytów. Straszyli przecież starsze osoby eutanazją. Kim trzeba być by robić takie rzeczy. I ludzie na nich głosują. Kim zatem są? Nie myślą? Nie czują? …Przepraszam, emocje.
      To była najbardziej obrzydliwa ze wszystkich dotychczasowych kampania wyborcza od strony PiSu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *